Компенсація фізичним особам, яким надають соціальні послуги у 2013 році

№ п.п

Вид компенсації

Розмір компенсації для працездатних осіб, грн..

Розмір компенсації для осіб, які втратили працездатність, грн..

з 1 січня

з 1 грудня

з 1 січня

з 1 грудня

1

2

3 4 5 6
1 Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам І групи (15% від прожиткового мінімуму)

172,05

182,70

134,10

142,35

2 Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам ІІ групи та дітям-інвалідам (10% від прожиткового мінімуму)

114,70

114,70

89,40

94,90

3

Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам ІІІ групи (7% від прожиткового мінімуму)

80,29

85,26

62,58

66,43

 


НОВЕ В ЗАКОНОДАВСТВІ ПРО ПІЛЬГИ

З 1 січня 2013 набирає чинності Закон України Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Верховна Рада України постановляє:
Внести до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., №45, ст. 425 із наступними змінами) такі зміни:

1. статтю 12 доповнити частиною шостою такого змісту:

«Учасникам бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941- 1945 років, яким виповнилося 85 років і більше, надаються пільги, передбачені статтею 13 цього Закону для інвалідів війни І групи»;

2. статтю 13 доповнити частиною шостою такого змісту:

«Інвалідам війни ІІ і ІІІ груп з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років і більше, надаються пільги, передбачені цією статтею для інвалідів війни І групи».

Дата публікації: 27.11.2012


Оздоровлення осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС

Відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та п.3 Положення про організацію оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2000. №800, для громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи передбачено безоплатне або пільгове забезпечення санаторно-курортною путівкою чи путівкою на відпочинок.

  Громадян даної категорії, які бажають оздоровитися у 2013 році просимо протягом вересня 2012 року звернутися до управління праці та соціального захисту населення Великоолександрівської райдержадміністрації для подачі необхідних документів.

  Постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи забезпечуються путівками відповідно до медичних рекомендацій з урахуванням категорії постраждалого, у разі їх надходження та в порядку черговості.


Надання пільг та компенсацій

Захист прав і пільг ветеранів є пріоритетним напрямком роботи управління  праці та соціального захисту населення. На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 року № 117 «Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги» в управління впроваджено в промислову експлуатацію інформаційну систему ЄДАРП . Чисельність громадян, які мають право на пільги станом на 1 липня  2011 року зареєстрованих в системі ЄДАРП становить 7141 осіб, із них 1096 осіб мають право на пільги відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», 1828 – відповідно до  Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та громадян похилого віку, 3454 -  відповідно до  Закону України «Про статус і соціальний захист дітей війни» та інші.

За І півріччя 2011 року  профінансовано всіх видів пільг на загальну суму 1610 тис грн., нараховано та вилачено 296,1 тис грн. на придбання твердого палива та скрапленого  газу.

В січні-червні 2011 року нараховано та відшкодовано всіх видів пільг на загальну суму 1624 тис грн.

Забезпечено виплату щорічної одноразової грошової допомоги до 5 травня, в 2011 році таку допомогу одержало 1116 осіб на загальну суму 225,1 тис грн. Крім того вживаються  заходи щодо забезпечення безоплатного проїзду ветеранів приміським транспортом.

З метою забезпечення соціального захисту, прав і пільг ветеранів війни та праці, створення для них належних умов проживання в районі протягом 2002-2010 років діяла районна програма «Ветеран». Протягом І півріччя 2011 року забезпечно пільгове зубопротезування 62 особам на  суму 12,0 тис грн., 455 учасникам війни та інвалідам відпущено медикаментів за пільговими рецептами на суму 29,8 тис грн.

На сьогодні в районі діє Програми поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похилого віку та інвалідів на 2011-2014 років.  Спеціалістами управління постійно вивчається життєвий рівень усіх категорій громадян похилого віку, вносяться пропозиції щодо шляхів вирішення їх актуальних проблем. Відповідно до програми з березня поточного року запроваджено виплату щомісячної стипендії інвалідам Великої Вітчизняної війни  та учасникам бойових дій, яким виповнилося 90 років і більше. Зазначену виплату отримують 7 осіб, загальна суму виплат склала 1150 грн. До 66 річниці Перемоги  в районі проведено акцію «Пам’ятаймо кожного героя». В ході якої залучено більше 2 тис грн. для надання грошової допомоги ветеранам війни.

Щороку проводиться акції «Милосердя» під час якої збираються речі, продукти харчування з метою допомоги багатодітним малозабезпеченим сім’ям, одиноким ветеранам війни та праці.

На обліку  в системі ЄДАРП знаходяться  144 особи, які мають право на пільги відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з них: 5 осіб –ліквідатори I категорії, 19 осіб –ліквідатори II категорії, дітей -42 особи та інші. В 2010 році безкоштовно проведено зубопротезування 5 особам на суму 5,2 тис грн., 2011 році 2 особам на суму 0,9 тис грн.

На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 11 листопада 2010 року № 968 щодо виконання заходів пов’язаних із 25-ми роковинами Чорнобильської катастрофи проведено певну роботу. Проведено концерт-реквієм, 24 ліквідаторам вручено  ювілейні медалі «25 років героїчного подвигу», надано матеріальну допомогу для вирішення соціально - побутових проблем, інваліду I групи, ліквідатору I категорії  надано грошову допомогу на придбання мобільного телефону.


Пільги за соціальною ознакою

В Україні за багато років створилася складна і розгалужена система пільг та компенсацій  для окремих категорій громадян. Це виплати чи послуги, які надаються населенню згідно з чинним законодавством України. Сьогодні система пільг спрямована на підтримку соціально уразливих верств населення.
Різноманітними видами пільг, компенсацій і соціальних  гарантій  охоплено майже третину  населення району.
Станом на 1 листопада 2012 року за даними Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги численну групу становлять громадяни які користуються пільгами за професійною ознакою – 524 осіб. Серед осіб,  які мають право на пільги за соціальною ознакою основними групами є громадяни які мають статус ветеранів війни -903, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 139 осіб, ветерани праці – 1763, діти війни -3149.

 

Пільги інвалідам війни та прирівняним до них особам

Пільги інвалідам війни та прирівняним до них особам згідно ст. 13 ЗУ „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”
- безоплатне позачергове забезпечення санаторно-курортним лікуванням з компенсацією вартості проїзду до санаторно курортного закладу і назад або одержання замість путівки грошової компенсації. Порядок надання путівок, розмір та порядок виплати компенсацій визначається Кабінетом Міністрів України. 
- 100 - процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метри на сім'ю). Площа житла, на яку нараховується 100-процентна знижка плати визначається в максимально можливому розмірі в межах загальної площі житлового приміщення (будинку) згідно з встановленими нормами користування (споживання), незалежно від наявності в складі сім'ї осіб, які не мають права на знижку плати. Якщо в складі сім'ї є особи, які мають право на знижку плати в розмірі, меншому ніж 100 процентів, спочатку обчислюється в максимально можливому розмірі 100-процентна відповідна знижка плати.
- 100 - процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами в межах середніх норм споживання) для сімей, які складаються тільки з непрацездатних осіб, за користування газом знижка - в подвійному розмірі середніх норм споживання (надання) на займану площу чи садибу. Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку, та додатково 10,5 кв. метри на сім'ю. Для сімей, що складаються з лише непрацездатних осіб надається 100 - процентна знижка за користування газом для опалювання житла подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 метр на сім'ю);
-  100 - процентна знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають в будинках, що не мають центрального опалення; 
-  безплатний проїзд всіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів в межах області за місцем проживання, це право поширюється і на особу, яка супроводжує інваліда І групи;
-  позачерговий безплатний капітальний ремонт власних жилих будинків і першочерговий поточний ремонт жилих будинків і квартир;
- позачергове безплатне встановлення квартирних телефонів і позачергове користування всіма послугами зв'язку. Абонементна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 процентів від затверджених тарифів;
-  інвалідам Великої Вітчизняної війни з Японією надається 100% знижка по абонентній платі за користування телефоном;
-  інвалідам І та ІІ груп надається право безплатного проїзду один раз на рік (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, а особам, які супроводжують інвалідів І групи (не більше одного супроводжуючого), та інвалідам ІІІ групи - 50 процентна знижка вартості проїзду один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту; інвалідам війни та особам, які супроводжують у поїздках інвалідів І групи (не більше одного супроводжуючого), надається право користування міжміським транспортом зазначених видів у період з 1 жовтня по 15 травня з 50 - процентною знижкою вартості проїзду без обмеження кількості поїздок;
До 5 травня інвалідам війни виплачується разова грошова допомога у розмірах, які визначаються Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.

 

Пільги учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них

Пільги учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них згідно ст.12 ЗУ „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”:
- безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування . Порядок надання путівок, розмір та порядок виплати компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування визначається Кабінетом Міністрів України.
- 75 - процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метри на сім'ю). Площа житла, на яку нараховується 75 - процентна знижка плати, визначається в максимально можливому розмірі в межах загальної площі житлового приміщення (будинку) згідно з встановленими нормами користування (споживання), незалежно від наявності в складі сім'ї осіб, які не мають права на знижку плати. Якщо в складі сім'ї є особи, які мають право на знижку плати в розмірі, меншому ніж 75 процентів, спочатку обчислюється в максимально можливому розмірі 75-процентна відповідна знижка плати.
- 75 - процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) в межах середніх норм споживання. Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метри на сім'ю.
- Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 75 - процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім'ю).
- 75 - процентна знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають в будинках, що не мають центрального опалення;
- безплатний проїзд один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, незалежно від наявності залізничного сполучення, або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50 - процентною знижкою;
- позачергове користування всіма послугами зв'язку та позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата в розмірі 20 процентів від тарифів вартості основних та 50 процентів - додаткових робіт). Абонементна плата за користуванням телефоном встановлюється у розмірі 50 процентів від затверджених тарифів;
До 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.

 

Пільги учасникам війни та особам, які належать до них

- Пільги учасникам війни та особам, які належать до них згідно ст.14  ЗУ „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”
- безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням, або одержання компенсації вартості самостійного санаторно - курортного лікування. Порядок надання путівок, розмір та порядок виплати компенсації вартості  самостійного санаторно – курортного лікування  визначається Кабінетом Міністрів України ;
- 50 - процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метри на сім'ю). Площа житла, на яку нараховується 50 - процентна знижка плати, визначається в максимально можливому розмірі в межах загальної площі житлового приміщення (будинку) згідно з встановленими нормами користування (споживання), незалежно від наявності в складі сім'ї осіб, які не мають права на знижку плати;
- 50 - процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими видами послуг) в межах середніх норм споживання. Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю. Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 50 - процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім'ю;
-  50 - процентна знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають в будинках, що не мають центрального опалення;
-  безплатний проїзд всіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів в межах області за місцем проживання;
-  безплатний проїзд один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, незалежно від наявності залізничного сполучення чи проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50 - процентною знижкою;
- позачергове користування всіма послугами зв'язку та позачергове встановлення телефонів (оплата у розмірі 20 процентів від тарифів вартості основних та 50 процентів додаткових робіт). Абонементна плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50 процентів від затверджених тарифів. Порядок користування послугами та оплати за встановлення квартирних телефонів визначається Кабінетом Міністрів України;
Учасникам війни нагородженим орденами і медалями   колишнього Союзу РСР за самовіддану працю і бездоганну військову службу в тилу в рокиВеликої Вітчизняної війни, пенсії або щомісячне довічне  грошове утримання та державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії підвищуються  на 75 процентів мінімальної пенсії за віком, іншим учасникам війни - на 50 процентів мінімальної пенсії за віком.
До 5 травня учасникам війни та членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих учасників війни, визнаних за життя інвалідами, які не одружилися вдруге виплачується разова грошова допомога у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.

 

Пільги особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"

Пільги особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"
- безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно - курортного лікування. Порядок надання путівок, розмір та порядок виплати компенсації вартості  самостійного санаторно – курортного лікування  визначається Кабінетом Міністрів України ;
- 50 - процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю). 
- Площа житла, на яку нараховується 50 - процентна знижка плати, визначається в максимально можливому розмірі в межах загальної площі житлового приміщення (будинку) згідно з встановленими нормами користування (споживання), незалежно від наявності в складі сім'ї осіб, які не мають права на знижку плати;
- 50 - процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими видами послуг) в межах середніх норм споживання. Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю. Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 50 - процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної житлової площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати та 21 кв. метр на сім'ю);
- безплатний проїзд всіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів в межах області за місцем проживання;
- безплатний проїзд один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, незалежно від наявності залізничного сполучення чи проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50 - процентною знижкою;
- позачергове користування всіма послугами зв'язку та позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата в розмірі 20 процентів від тарифів вартості основних та 50 процентів додаткових робіт). Абонементна плата за користування телефоном встановлюється в розмірі 50 процентів від затверджених тарифів. Порядок користування послугами зв'язку та оплати за встановлення квартирних телефонів визначається Кабінетом Міністрів України.
- до 5 травня членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій і учасників війни, визнаних за життя інвалідами, виплачується разова грошова допомога у розмірах, які визначаються Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.

Дата публікації: 23.11.2012


Про внесення змін до Закону України
«Про охорону дитинства» багатодітним сім’ям,
що набрав чинності з 01.01.2012 року

Інформуємо, що 16.06.2011 року набув чинності Закон України «Про охорону дитинства», яким визначено, що багатодітна сім’я – сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка ) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного із подружжя, або один батько (одна мати), який проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.

В зв’язку зі змінами до Закону «Про охорону дитинства», для сім’ї, яка має статус «багатодітної сім’ї» до складу якої включаються також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах,- до закінчення навчальних закладів, але не довше,ніж до досягнення ними 23 років; (ця норма набирає чинності з 01 січня 2012 року) надається 50% знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості палива та скрапленого газу для побутових потреб в межах норм, визначених законодавством.

Багатодітним сім’ям, які мають дітей, що навчаються за денною формою навчання в професійно-технічних та вищих навчальних закладах, необхідно звернутися до Управління праці та соціального захисту населення для переоформлення пільг до кабінету №8.


Організація персоніфікованого обліку громадян,
які мають право на пільги

Захист прав і пільг ветеранів є пріоритетним напрямком роботи управління праці та соціального захисту населення. На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 року № 117 «Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги» в управління впроваджено в промислову експлуатацію інформаційну систему ЄДАРП. Чисельність громадян, які мають право на пільги станом на 1 січня 2012 року зареєстрованих в системі ЄДАРП становить 6905 осіб, із них 1040 осіб мають право на пільги відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», 1803 – відповідно до Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та громадян похилого віку, 3340 - відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист дітей війни» та інші.

За 2011 року профінансовано всіх видів пільг на загальну суму 2532,1 тис грн., нараховано та вилачено 462,5 тис грн. на придбання твердого палива та скрапленого газу 886 особам.

Забезпечено виплату щорічної одноразової грошової допомоги до 5 травня, в 2011 році таку допомогу одержало 1116 осіб на загальну суму 225,1 тис грн. Крім того вживаються заходи щодо забезпечення безоплатного проїзду ветеранів приміським транспортом.

Протягом 2011 року забезпечено пільгове зубопротезування 109 особам на суму 21,8 тис грн., 455 учасникам війни та інвалідам відпущено медикаментів за пільговими рецептами на суму 52,0 тис грн.

На сьогодні в районі діє Програми поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похилого віку та інвалідів на 2011-2014 років. Спеціалістами управління постійно вивчається життєвий рівень усіх категорій громадян похилого віку, вносяться пропозиції щодо шляхів вирішення їх актуальних проблем. Відповідно до програми з березня поточного року запроваджено виплату щомісячної стипендії інвалідам Великої Вітчизняної війни та учасникам бойових дій, яким виповнилося 90 років і більше. Зазначену виплату отримують 7 осіб, загальна суму виплат склала 3249,0 грн. До 66 річниці Перемоги в районі проведено акцію «Пам’ятаймо кожного героя». В ході якої залучено більше 2 тис грн. для надання грошової допомоги ветеранам війни.

Щороку проводиться акції «Милосердя» під час якої збираються речі, продукти харчування з метою допомоги багатодітним малозабезпеченим сім’ям, одиноким ветеранам війни та праці.

На обліку в системі ЄДАРП станом на 01 січня 2012 року знаходяться 136 осіб, які мають право на пільги відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з них: 5 осіб – ліквідатори I категорії, 19 осіб – ліквідатори II категорії, дітей -38 осіб та інші. За 10 місяців 2011 року безкоштовно проведено зубопротезування 4 особам на суму 4,4 тис.грн.

На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 11 листопада 2010 року № 968 щодо виконання заходів пов’язаних із 25 – ми роковинами Чорнобильської катастрофи проведено певну роботу. Проведено концерт-реквієм, 24 ліквідаторам вручено ювілейні медалі «25 років героїчного подвигу», надано матеріальну допомогу для вирішення соціально - побутових проблем, інваліду I групи, ліквідатору I категорії надано грошову допомогу на придбання мобільного телефону.

13 грудня 2011 року відбувся виїзд делегації в м.Херсон громадян, які знаходяться на обліку в управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації на урочисте зібрання з нагоди вшанування пам’яті Чорнобильської катастрофи.

 
  • zvernennja-gromadjan
  • hersonskij-oblasnij-tsentr-zajnjatosti
  • inspektor-online
  • dps
  • agrex
  • prezidentskij-kadrovij-rezerv